Ing. Jozef Čulák od roku 1995 působil jako tréner bojových umění, se zameřením především na Karate Shotokan, Karate Wado ryu, ale také Kempo a Aikido.
V roce 2001 začal studovat bojové umění Tai chi chuan. V roce 2006 založil školu Tai chi Praha. Tato škola kung-fu Tchaj ti chuan je spojena s linií Mistra Yang Sau-chunga, a to přes jeho dceru Yang Ma-lee, narozenou v roce 1951, která vyučuje kompletní systém Tai chi tak, jak jí byl předán otcem, své tři přímé žáky – Johna Conroye (USA, Rhode Island, www.ritaichi.com), Jima Uglowa (Velká Británie, Londýn, www.taichi.co.uk ) a Joe Balthazara (USA, Passadena, www.cataichi.com). Ing. Jozef Čulák je žákem Mgr. Zdeňka Kurfürsta a žákem Jima Uglowa.
Od roku 2005 se zajímá o harmonizaci prostoru pomocí Feng shui. V roce 2006 začal spolupracovat s Mgr. Zdeňkem Kurfürstem, který se věnuje tomuto tradičnímu čínskému umění a je profesionálním konzultantem v tomto oboru. V témže roce také založil obchod s ochrannými předměty Feng shui.
V roce 2006 také od Mgr. Zdeňka Kurfürsta převzal nakladatelství knížek o bojových uměních, které nadále provozuje.